wiejkie-wakacje_logo
www.wiejskie-wakacje.pl   tel. 501153348   22 2583312  534110120   123noclegi@gmail.com   wiejskie.wakacje@gmail.com

domek kozy tulipany kot kura prosiaczki konie bocian

firma

prawa klienta

autorska

linki

cennik

opolskie-herb

województwo opolskie
powiat oleski
gmina Rudniki

ŻYTNIÓW

Wieś sołecka w gminie Rudniki, powiat oleski. Położona w północno-wschodniej części województwa opolskiego - 2 km na południe od drogi krajowej nr 42  Praszka - Rudniki. Wieś o bogatej historii - w 2013 roku obchodziła swoje 600-lecie. Żytniów posiada XVII wieczny kościół drewniany pod wezwaniem św. Marcina (przeniesiony tu w 1807 r. z Trzcinicy k/Kępna).
W sąsiedztwie znajdują się liczne kompleksy leśne, rzeka Prosna, zalew we wsi Psurów, rzeka Warta, zalew we wsi Młyny oraz Załęczański Park Krajobrazowy. 
MAPA


 


AGROTURYSTYKA

Żytniów 53

Danuta Gmyrek tel. 78 279 44 93


osa53@vp.pl

Żytniów53 - dom

 

 

 

Zapraszamy miłych Gości do 5-cio pokojowego domu - są to pokoje 2-, 3-, 4-
i 5- osobowe z łazienkami i aneksami kuchennymi, telewizorami.  Do dyspozycji Państwa - internet bezprzewodowy na całej posesji, świetlica z bilardem, "chata zbója" z kominkiem i kuchnią, gdzie przygotowujemy domowe obiady. Cały teren jest ogrodzony, liczne drzewa dają upragniony cień - są tu ławeczki ze stolikami, altana. Jest także basen, plac zabaw dla dzieci (trampolina, huśtawki, piaskownica), a także grill, wędzarnia i miejsce na ognisko.
Można wypożyczyć rowery, leżaki jest także parking dla Gości.
Posiadamy zarybiony staw z wyspą i malowniczą altaną - można popływać, powędkować.
Główną atrakcją naszej oferty są konie hucuły, które można karmić, czyścić, poprzytulać się do nich oraz wykupić jazdę konną. U nas można zakupić mleczko, jaja i ser - wszystko świeżutkie i bez konserwantów.

Żytniów to wieś spokojna, która ma kilka sklepów, kościół z XVI w., ośrodek zdrowia, 3 boiska, ogródek rekreacyjny, szkołę podstawową, centrum kultury
i miłych mieszkańców. W 1939 r. Żytniów był wsią pogranicza polski, a wioska obok Sternalice była już niemiecka. W okresie zaborów należał do zaboru rosyjskiego, a wieś obok do zaboru pruskiego.

Wokół wioski są lasy pełne grzybów, borówek. W okolicy mamy 2 zalewy,
Bory Stobrawskie, Załęczański Park Krajobrazowy, przepiękne zakole Warty
oraz wiele zabytków.

Najbliższe miasto tj.: Praszka - 9 km, Olesno - 20 km, Wieluń - 25 km, Kluczbork - 30 km, Byczyna - 20 km. Do Katowic tylko 120 km,
tyleż samo do Łodzi i Wrocławia.

Nasze ceny: śniadanie - 15 zł, obiadokolacja - 20 zł, nocleg - od 20 do 30 zł,
jazda konna - 30 zł/godz. - drzewo na ognisko - 20 zł

 

  

  

     
 


 


/script>